Gydomieji masažai Vilniuje

Spinalinė stenozė

Masažas

Masažuotojas Linas Bagdonas

Spinalinė stenozė – tai stuburo kanalo skersmens susiaurėjimas, nervinių struktūrų suspaudimas. Dažniausiai spinalinė stenozė aptinkama kaklo srityje ar apatinėje nugaros dalyje.

Pagrindiniai šios ligos simptomai: skausmas, sustingimas, galūnių tirpimas, raumenų silpnumas. Jei spinalinė spinozė vystosi apatinėje stuburo dalyje, gali pasireikšti ir tam tikri šlapimo pūslės sutrikimai, neurogeninis protarpinis šlubavimas.

Spinalinė stenozė gali būti įgimta arba įgyta (po traumų, operacijų, sergant kai kuriomis ligomis). Nors ši liga dažniau pasireiškia vidutinio ir vyresnio amžiaus žmonėms, dėl patiriamų traumų ir genetikos gali būti diagnozuota ir žymiai jaunesniems pacientams.

Kaip pagalbinė terapija skausmo paūmėjimo metu rekomenduojami B grupės vitaminai (B1, B2, B12), trumpalaikis juosmeninio korseto dėvejimas. Tinkamai pritaikytas lumbosakralinis korsetas tarpslankstelinių diskų spaudimą sumažina iki 30%. Taip pat rekomenduojama lengva mankšta, kadangi dideli fiziniai krūviai arba netaisyklingai atliekami sporto pratimai gali dar labiau sustiprinti nugaros skausmus.

Sergant spinaline stenoze gali pagelbėti ir masažas. Masažas palengvina ir sumažina nugaros skausmą. Jis atpalaiduoja nugaros raumenis ir pašalina spazmus. Taisyklingai atliekamas masažas pagerina kraujotaką, todėl organizmas lengviau pašalina susikaupusius šlakus ir toksinus. Kaip yra žinoma, apie 90 proc. sergančiųjų spinaline stenoze galima sėkmingai gydyti neoperuojant. Svarbiausia – tinkamas ir individualus gydymas tinkamu laiku. Paprastai intensyvus gydymas trunka ne mažiau kaip tris mėnesius.