Gydomieji masažai Vilniuje

Plokščiapėdystė

Masažas

Masažuotojas Linas Bagdonas

Plokščiapėdystė – tai tokia pėdos deformacija, kai nusileidęs išilginis, skersinis (arba abu) pėdos skliautai. Plokščiapėdystė gali būti įgimta arba įgyta ir, Lietuvos SAM duomenimis, būdinga net 70% gyventojų.

Įgimta plokščiapėdystė diagnozuojama dėl įgimto raumenų ir sausgyslių tonuso silpnumo, o įgyta – dėl per didelių apkrovų pėdoms, padidėjusio kūno svorio ir netaisyklingos laikysenos ar pėdos padėties. Esant plokščiapėdystei pacientas jaučia greitą nuovargį ir pėdos skausmus, pasireiškiančius po ilgesnio stovėjimo ar vaikščiojimo.

Įdomu, jog netaisyklinga pėdos padėtis gali turėti įtakos kelių, klubų, kaklo ar net pečių srities skausmams. Naktį ar esant ramybės būsenoje minėti skausmai išnyksta. Tačiau gulėjimo rėžimas – ne geriausia išeitis.

Pavargusios pėdos, mėšlungis, skausmai gali būti rimtų problemų, kurias sukelia netaisyklinga laikysena, požymiai. Žmonėms, pajutusiems pirmuosius plokščiapadystės simptomus, rekomenduojame atlikti gydomuosius masažus, avėti ortopedinę avalynę. Mūsų klinikoje atliekamas pėdų masažas stiprina pėdos raumenis, sumažina įtampą blauzdos ir šeivinio raumens audiniuose, pagerina kraujo apytaką, pašalina jaučiamą nuovargį ir kojų skausmus.