Gydomieji masažai Vilniuje

Osteochondrozė

Masažas

Masažuotojas Linas Bagdonas

Osteochondroze vadinama tarpslankstelinių stuburo diskų liga, kurią sukelia įvairaus pobūdžio kremzlinių „pagalvėlių“ pažeidimai. Ši liga greičiausiai pažeidžia stuburo dalis, kurioms tenka didžiausia apkrova – kaklą ir juosmenį. Nustatyta, kad osteochondroze dažniausiai serga vyresnio amžiaus vyrai ir moterys, tačiau liga su metais vis jaunėja.

Pagrindiniai osteochondrozės rizikos veiksniai yra paveldimumas, nutukimas, stuburo traumavimas (t.y. iškrypimai, netaisyklinga laikysena, netaisyklingai atliekami sporto pratimai), kaulinių išaugų formavimasis, nusilpęs imunitetas ir įgimtos sąnarių ar kremzlinio audinio ligos.

Gydant osteochondrozę greta vaistų skiriamos ir fizioterapinės procedūros, masažas. Tinkamai atliekamas masažas uždegimo vietoje sumažina pabrinkimą, nuima raumenų spazmus, pagerina kraujotaką, stabdo ligos vystymosi procesą.

Reguliariai atliekamas masažas gali pristabdyti osteochondrozės vystymąsi, padėti reguliuoti medžiagų apykaitą ir stuburo audinių maitinimą. Sergant pirmos ir antros stadijos osteochondroze taip pat galima atlikti sveikatingumo ir gydomąją mankštą, plaukioti, vaikščioti, žaisti stalo tenisą.

Svarbu laiku kreiptis į specialistus ir gydyti įgimtas stuburo ligas, kurios gali progresuoti ir pagreitinti osteochondrozės vystymąsi.