Gydomieji masažai Vilniuje

Osteoartritas

Masažas

Masažuotojas Linas Bagdonas

Osteoartritas – tai lėtinė degeneracinė sąnarių liga, pasireiškianti sąnario kremzlės destrukcija, pokremzlinio kaulo pokyčiais ir osteofitų, vadinamųjų druskų, formavimusi. Šios ligos metu plonėja, dyla sąnarių kremzlės, todėl kūno judesiai tampa sudėtingesni ir skausmingi. Liga dažniausiai pažeidžia kelio, klubo, kaklo, juosmens ir čiurnos sąnarius.

Kaip iš atliktų tyrimų yra žinoma, osteoartritu serga daugiau nei trečdalis senyvo amžiaus žmonių. Tačiau be amžiaus šią ligą lemia ir paveldimumas bei kiti mechaniniai veiksniai: netasyklinga laikysena, mikrotraumos, negydomas reumatizmas. Įtakos šiai ligai gali turėti ir plokščiapėdystė, viršsvoris ar endokrinologiniai sutrikimai. Osteoartritui progresuojant, jaučiami vis didesni sąnarių skausmai, apribojamos žmogaus judėjimo galimybės, mažėja fizinis aktyvumas, gali patinti pažeistas sąnarys.

Nors osteoartritas kol kas yra nepagydomas, tinkamai paskirtas profilaktinis gydymas gali padėti pristabdyti ligos progresavimą, sumažinti skausmus, išsaugoti sąnario funkciją ir padėti žmogui išlikti aktyviam. Atliekant gydomąjį masažą, neurorefleksiniais veiksmais stimuliuojamos minkštosios kūno dalys. Šie veiksmai atpalaiduoja ir tonizuoja nusilpusius kūno raumenis, todėl mažėja skausmas, stiprinami raumenys, gerinama laikysena ir bendra organizmo būklė. Po 10 masažo kurso procedūrų pagerėja kūno paslankumas, pašalinami susikaupę toksinai ir druskos, todėl sulėtėja sąnariuose prasidėję susidėvėjimo procesai.