Gydomieji masažai Vilniuje

Miokardo infarktas

Masažas

Masažuotojas Linas Bagdonas

Miokardo infarktas, dar vadinamas širdies smūgiu, yra negrįžtamas širdies raumens ląstelių pažeidimas, kuris atsiranda dėl užsitęsusios išemijos. Jo metu pablogėja širdies kraujotaka ir širdies raumens ląstelės nebeaprūpinamos pakankamu kraujo ir deguonies kiekiu.

Pagrindinis ligos veiksnys– aterosklerozės sukeltas vienos ar kelių širdį maitinančių arterijų užsikimšimas trombu. Miokardio infarkto metu žmogus jaučia dusulį, pykinimą, prakaitavimą, skausmą už krūtinkaulio, spaudimo, gniaužimo ar veržimo jausmus krūtinėje, praranda sąmonę.

Miokardo infarktu gali susirgti iš pažiūros visiškai sveikas žmogus – ligos simptomai išryškėja tik esant priešinfarktinės būklės. Visiškai nesigydant, ši liga gali kartotis: pažeidžiamos vis naujos kraujagyslės, gresia pakartotinas infarktas ir staigi mirtis.

Profesionalaus masažuotojo parinkta technika padeda išvengti kraujotakos sutrikimų lemiamų ligų ir pasiekti akivaizdžių teigiamų sveikatos pokyčių: po masažo pagerėja savijauta, sumažėja skausmas, pagreitėja medžiagų apykaita, suteikiamas atsipalaidavimas.