Gydomieji masažai Vilniuje

Mėšlungis

Masažas

Masažuotojas Linas Bagdonas

Mėšlungis – tai tam tikros grupės raumenų spazmas arba stipriai padidėjęs jautrumas. Raumenų spazmai atsiranda nepriklausomai nuo žmogaus valios ir gali trukti nuo kelių sekundžių iki ketvirčio valandos.

Dažnai pasikartojantys raumenų spazmai sukelia diskomforto jausmą ir sutrikdo normalią kasdienę žmogaus veiklą. Apie 40 proc. žmonių, patiriančių skeleto raumenų mėšlungį, kenčia ekstremalų skausmą ir negali judėti ar vaikščioti paveiktomis galūnėmis. Kartais galūnės į normalią, beskausmę būklę grįžta tik po savaitės.

Nors įprasta manyti, jog mėšlungį sukelia B grupės vitaminų, mineralinių medžiagų (kalio ar magnio) trūkumas, mėšlungio priežastys gali būti ir visiškai kitos. Mėšlungis gali sutraukti raumenis dėl dehidratacijos (skysčių trūkumo), nepatogios avalynės, nervinės įtampos ar didelių temperatūros pokyčių.

Su raumenų spazmais gali būti susijusios ir patirtos traumos ar net tam tikros ligos: hipokalemija (kalio koncentracijos kraujyje sumažėjimas), hipomagnemija (magnio koncentracijos kraujyje sumažėjimas), venų išsiplėtimas, inkstų, skydliaukės ligos, išsėtinė sklerozė.

Kaip profilaktinė priemonė, nugalėti judėjimą ir darbo veiklą varžantį skausmą, rekomenduojamas raumenų tonizavimas ir kraujo apytakos gerinimas, prie kurių prisideda gydomasis ar profilaktinis skaudamų sričių (pėdų, nugaros ar viso kūno) masažas. Taip pat rekomenduojama gerti daug skysčių ir praturtinti savo mitybą kalcio ir magnio gausiais maisto produktais