Gydomieji masažai Vilniuje

Medžiagų apykaita

Masažas

Masažuotojas Linas Bagdonas

Medžiagų apykaita vadinamas energijos kiekis, kuris reikalingas kvėpavimui, širdies, kepenų, inkstų darbui ir bet kokioms kitoms organizme vykstančioms reakcijoms užtikrinti. Tai organizme vykstančių cheminių reakcijų visuma, kuri leima gyvybės palaikymą. Medžiagų apykaita sunaudoja 75 proc. žmogaus gaunamos energijos. Likusi energijos dalis sunaudojama žmogaus fizinei veiklai.

Norint palaikyti gerą medžiagų apykaitą, svarbų vaidmenį atlieka su maistu gaunami vitaminai, vanduo ir mineralinės medžiagos. Dietų laikymasis yra itin dažna sulėtėjusios medžiagų apykaitos priežastis, kadangi organizmas neaprūpinamas reikiamu maistinių medžiagų kiekiu ir yra priverstas kaupti atsargas.

Medžiagų apykaita, kitaip dar vadinama metabolizmu, vidaus organus aprūpina baltymais, angliavandeniais, riebalais ir kitais organizmui būtinais junginiais. Būtent medžiagų apykaitos sutrikimai gali būti pagrindinė nutukimo, cukrinio diabeto, širdies ir kraujagyslių ligų bei skandžio ir žarnyno veiklos sutrikimų priežastis.

Kaip viena iš medžiagų apykaitos sutrikimų gydymo priemonių naudojamas gydomasis masažas − jis padeda pagreitinti kraujo tekėjimą raumenyse ir organuose, pagreitina toksinių medžiagų pasišalinimą iš organizmo. Taip sumažinamos riebalų sankaupos ir gerėja organizmo hormonų bei fermentų veikla. Profilaktiškai taikomi profilaktiniai masažai.